Zrównoważone materiały
jw-csr-sustainable-products-1
Materiały pochodzące z recyklingu
Wszystkie składniki pochodzące z recyklingu posiadają certyfikat Global Recycled Standard (GRS). Prawdziwym kamieniem milowym w recyklingu jest nasza absolutnie nieprzemakalna kurtka Texapore-Ecosphere: Materiał zewnętrzny i wyściółka wykonane są w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu – to samo dotyczy zaawansowanej technologicznie, wodoodpornej membrany pomiędzy nimi.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-2
100% bawełny organicznej
Używamy wyłącznie certyfikowanej bawełny organicznej. Od 2013 roku do wszystkich naszych produktów z bawełny i mieszanek bawełny używamy 100% bawełny organicznej z certyfikatem pochodzenia organicznego. Przy uprawie bawełny organicznej obowiązują wysokie standardy: Oczywiście stosowanie chemicznych nawozów i pestycydów oraz modyfikacja genetyczna nasion są zabronione.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-3
Puch tylko z chowu zgodnego z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku
Dla ochrony kaczek i gęsi – brak skubania na żywo i tuczu przymusowego. Z zasady zabraniamy stosowania puchu pochodzącego z chowu, w którym praktykuje się skubanie na żywo i tucz przymusowy. W odzieży używamy tylko puchu i pierza posiadającego niezależne certyfikaty.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-4
Ścisłe wytyczne dla naszych dostawców skóry
Surowe wytyczne dotyczące zanieczyszczeń i ścisłe wykluczenie gatunków zagrożonych wyginięciem. Skórę używamy wyłącznie do produkcji naszych butów. Przy wyborze zawsze zwracamy uwagę na fakt, że naturalny materiał jest produktem ubocznym produkcji żywności i nie pochodzi od zwierząt chronionych.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-5
Wełna merynosowa tylko z hodowli zgodnej z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku
Mulesing nie jest przez nas akceptowalny. Zwracamy szczególną uwagę na pochodzenie naszej wełny merynosowej – zasadniczo powinna pochodzić od owiec hodowanych zgodnie z rytmem i warunkami życia właściwymi dla danego gatunku. Mulesing stanowiący znęcanie się nad zwierzętami nie jest przez nas akceptowalny! Za tym pojęciem kryje się bolesny zabieg w tylnej części ciała zwierzęcia, który ma zapobiegać zalęganiu się insektów. Ta metoda jest na przykład stosowana jeszcze w Australii.
Czytaj dalej
Rezygnacja na rzecz ochrony zwierząt i środowiska
jw-csr-environment-100-okostrom
Bez PFC
Nasza odzież oraz wszystkie produkty z oferty wyposażenia są całkowicie wolne od PFC. Już od kolekcji wiosna/lato 2019 nasza oferta odzieży, a także wszystkie plecaki i torby są całkowicie wolne od PFC, tj. bez perfluorowanych i polifluorowanych związków chemicznych.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-7
Rezygnacja z futra
W firmie Jack Wolfskin z zasady nie stosuje się futer naturalnych. Odrzucamy hodowlę zwierząt do produkcji ich futer. Podobnie jest w przypadku korzystania ze skór z powodów związanych z modą. Obu rzeczy nie można połączyć z naszą ambicją dotyczącą ochrony zwierząt. Wszystkie „futrzane” dodatki do naszych ubrań są zatem wykonane z wysokiej jakości sztucznego futra.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-8
Rezygnacja z wełny angorskiej
Firma Jack Wolfskin nigdy nie używała wełny angorskiej. Zwierzęta często nie są trzymane w warunkach odpowiednich dla gatunku. Nie można także zagwarantować, że podczas pozyskiwania wełny, króliki angorskie nie są krzywdzone. Z tego powodu nigdy nie używaliśmy ich wełny w naszych produktach.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-9
Brak nanotechnologii w naszych produktach
Firma Jack Wolfskin rezygnuje z użycia nanocząstek. Są to najmniejsze cząsteczki, które mogą nadać tkaninom specjalne właściwości, na przykład hydrofobowość lub działanie antybakteryjne. Jednakże do tej pory nikt nie wie, jak nasz organizm reaguje na cząstki i czy istnieje ryzyko dla zdrowia. Dopóki brakuje przekonujących badań długoterminowych, ze względów bezpieczeństwa nie będziemy wykorzystywać nanotechnologii.
jw-csr-sustainable-products-10
Produkty w 100% wolne od PCW
Z naszych produktów wykluczyliśmy PCW. Rzekoma zaleta tworzywa sztucznego w postaci polichlorku winylu (PCW) – jego ogromna trwałość – jest jednocześnie decydującą wadą obciążającą środowisko. Materiał jest praktycznie nierozkładalny. Od 2012 roku całkowicie zrezygnowaliśmy z zastosowania PCW w naszych produktach.
jw-csr-sustainable-products-11
Konstrukcja odporna na komary
Nasza 100% ochrona przed komarami zawiera 0% substancji chemicznych. Dzięki naszej technologii Mosquito Barrier opracowaliśmy innowacyjny, wyjątkowo gęsto tkany, oddychający materiał, który nie przepuści żadnego ukłucia. Koszule, kurtki i spodnie z naszej kolekcji Lakeside są w 100% odporne na irytujące komary – bez konieczności stosowania środków chemicznych odstraszających insekty.
Zrównoważone produkty
Zgodność z europejskim standardem
jw-csr-sustainable-products-12
Najwyższe wymagania dotyczące odzieży dziecięcej
Pierwszy priorytet projektowy: brak ryzyka dla dzieci. Wytyczne dotyczące bezpieczeństwa odzieży dla dzieci w wieku do 14 lat zostały określone w europejskiej normie DIN EN 14682 od marca 2005 roku. Nasi projektanci i technicy już w pierwszych projektach zwracają uwagę na ścisłe przestrzeganie wymagań. Wysokie standardy bezpieczeństwa zabraniają na przykład sznurków i tasiemek w okolicy szyi.
jw-csr-sustainable-products-13
Środki ochrony indywidualnej (ŚOI)
Nasze produkty ochronne spełniają wszystkie standardy. ŚOI jest skrótem od „środków ochrony indywidualnej”, które nosimy ze sobą lub nosimy jako odzież na ciele. Posiadamy również takie produkty w naszej ofercie – na przykład odzież outdoorową z ochroną UV.
Czytaj dalej
Zrównoważone produkty
Trwałe produkty
jw-csr-sustainable-products-14
Najwyższa jakość i odpowiednia pielęgnacja
Nasze produkty są wytrzymałe – jakość dla dobra środowiska. Istotnym aspektem naszych koncepcji zrównoważonego rozwoju jest wytwarzanie produktów wysokiej jakości o długim okresie użytkowania. Ponieważ im dłużej nasze elementy są funkcjonalne i można je nosić, tym lepiej dla środowiska: Nakład energii i surowców do ich produkcji stają się coraz bardziej efektywne wraz z czasem użytkowania.
Czytaj dalej
jw-csr-sustainable-products-16
Napraw zamiast odnawiać
Nasza usługa naprawy pozwala uniknąć nowego zakupu. Małe pęknięcie z tyłu kurtki? Brak powodu do zakupu nowej części. Nasze profesjonalne usługi napraw w Niemczech i Austrii obejmują szybkie usunięcie niewielkich uszkodzeń oraz wodoszczelne załatanie dziur – dzięki temu produkt jest znowu w pełni funkcjonalny i prawie jak nowy. Każdy sklep przyjmuje uszkodzone produkty i przekazuje je naszemu zespołowi napraw.
Zrównoważone produkty