Pielęgnacja obuwia

Właściwe środki pielęgnacyjne do butów nie tylko przywracają ich pełną funkcjonalność, lecz przedłużają jednoczenie ich żywotność.

Czyszczenie zewnętrzne

Większe zanieczyszczenia można usunąć wodą i szczotką. Należy regularnie usuwać brud i kamienie z podeszwy.

WSKAZÓWKA: co jakiś czas szorstkuj podeszwę papierem ściernym lub na żwirze/asfalcie, by podtrzymać właściwości antypoślizgowe.

Czyszczenie wnętrza butów

Oczyść buty letnią wodą i miękką szczotką. Buty bez podszewki Texapore możesz także czyścić szarym mydłem.

Suszenie

Po każdym użyciu dobrze wywietrz i wysusz buty. W tym celu możesz wyjąć wkładkę.

Zasadniczo należy pozostawić rozwiązane buty do powolnego wyschnięcia w dobrze wentylowanym miejscu i unikać bezpośrednich źródeł ciepła, takich jak ostre słońce, grzejniki czy piece (w przeciwnym razie skóra może stać się krucha i pękać)!

Teaser image

Sprawia, że skóra jest miękka

Pasta Footwear Beeswax opracowana została specjalnie do skórzanych butów, które należy regularnie pielęgnować. Niezawodnie je pielęgnuje i chroni przed wilgocią.

Nanosić tylko na czyste i suche buty. Niewielką ilość wetrzeć w powierzchnię. Aby uzyskać lepszy efekt, nakładać kilkukrotnie – jednocześnie odczekać jakiś czas pomiędzy aplikacjami – i wypolerować. Nadmiar wosku usunąć z podeszwy i szwów i przed użyciem butów pozostawić je do wyschnięcia przez noc. Skóra może ciemnieć.

Teaser image

Impregnuje i równocześnie pielęgnuje

Spray Footwear Proofer nadaje się do wszystkich rodzajów butów. Chroni przed wilgocią, zapobiega wysychaniu skóry i zapewnia oddychalność materiałów funkcjonalnych.

Nanosić na czysty but. Dobrze wstrząsnąć butelką i spryskać powierzchnię z odległości 15 cm. Nadmiar płynu impregnującego usunąć z podeszwy oraz szwów. Przed włożeniem butów odczekać, aż całkowicie wyschną.