Ochrona zasobów i zarządzanie środkami chemicznymi
jw-csr-environment-bluesign
Bluesign® partnerstwo systemowe
Jesteśmy partnerem systemowym bluesign® – dla bezpiecznych, zrównoważonych procesów produkcyjnych. Niezależny system bluesign® oznacza całkowicie zrównoważoną produkcję tekstyliów – stawia najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa pracy, ochrony konsumenta, ochrony zasobów, a także ochrony przed emisją wody i powietrza. Poprzez sprawdzenie zastosowanych chemikaliów przed...
Czytaj dalej
Sustainable Apparel Coalition (SAC)
Wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od sierpnia 2020 Jack Wolfskin jest członkiem „Sustainable Apparel Coalition“ (SAC). SAC zrzesza 250 podmiotów, takich jak wiodący producenci odzieży, obuwia, tekstyliów, sprzedawcy detaliczni, dostawcy, usługowcy, związki gospodarcze, organizacje pożytku publicznego, organizacje pozarządowe i instytucje naukowe, które wspólnie pracują nad tym, aby zmniejszyć obciążenie środowiska i wspierać sprawiedliwość społeczną w ramach globalnego łańcucha wartości.
Czytaj dalej
Indeks Higg
Wykorzystujemy indeks Higg do znormalizowanej oceny zrównoważenia łańcucha dostaw oraz do komunikowania jej wyników w jednolitym dla branży języku. Stworzony przez Sustainable Apparel Coalition (SAC) indeks Higg oferuje ustandaryzowaną metodę do pomiaru zaangażowania podmiotów z łańcucha dostaw w zrównoważony rozwój oraz zaangażowania społecznego.
Czytaj dalej
jw-csr-environment-pollution-control
Kontrola substancji szkodliwych w łańcuchu produkcyjnym
Niebezpieczne chemikalia zabronione! Dzięki liście ZDHC MRSL no-go. Skrót MRSL oznacza „Manufacturing Restricted Substances List” i odnosi się do katalogu chemikaliów, których nie wolno stosować podczas procesu produkcyjnego lub tylko w ściśle ograniczonych maksymalnych stężeniach.
Czytaj dalej
jw-csr-environment-chemical-control-product
Kontrola substancji szkodliwych w produkcie końcowym
Nasza Zielona Księga stanowi gwarancję produktów kontrolowanych pod kątem substancji szkodliwych. W firmie Jack Wolfskin, oprócz ZDHC MRSL, mamy własną listę substancji objętych ograniczeniami „Restricted Substances List” (RSL) do regulacji składników w naszych produktach końcowych, w tym dodatkowych materiałów, takich jak guziki i zamki błyskawiczne.
Czytaj dalej
jw-csr-environment-sustainable-packaging
Przyjazne dla środowiska postępowanie z materiałami opakowaniowymi
W największym możliwym stopniu unikamy odpadów opakowaniowych. Nie można całkowicie uniknąć opakowań w celu ochrony naszych produktów – na przykład podczas transportu w kontenerach. Podjęliśmy jednakże różne środki, aby maksymalnie ograniczyć odpady opakowaniowe.
Czytaj dalej
jw-csr-environment-microplastic-mini
Razem przeciwko mikroplastikom
Pracujemy nad rozwiązaniami branżowymi do radzenia sobie z mikroplastikiem. Nie tylko duże ilości odpadów plastikowych zanieczyszczają nasze środowisko, ale w coraz większym stopniu również mikroplastik – najmniejsze, ledwo widoczne cząstki plastiku. Są one specjalnie dodawane do wielu produktów kosmetycznych, takich jak pasta do zębów lub żele pod prysznic i w ten sposób dostają się do naszych ścieków.
Czytaj dalej
jw-csr-environment-partners
Z partnerami osiągniemy więcej!
Wspólnie stawiać czoła wyzwaniom branży. Razem z podobnie myślącymi silnymi partnerami w branży odzieżowej możemy osiągnąć więcej niż w pojedynkę u dostawców we wszystkich zakątkach świata, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. W związku z tym dołączyliśmy do dedykowanych stowarzyszeń i organizacji.
Czytaj dalej
Ochrona środowiska

Troska o środowisko jest dla nas sprawą oczywistą. Dlatego podczas tworzenia nowych produktów oraz technologii zawsze dążymy do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz człowieka.”

Dyrektor działu odzieży
Ochrona klimatu
jw-csr-environment-co2
Transporty o zredukowanym CO2
Ograniczamy emisję CO2 na wszystkich drogach transportowych. Kluczem do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanych z transportem jest całkowita reorganizacja naszych procesów logistycznych – słowem klucz jest tutaj: zarządzanie łańcuchem dostaw (Supply Chain Management, SCM).
Czytaj dalej
Prąd ekologiczny
Korzystamy z prądu ekologicznego, który częściowo sami produkujemy. Oprócz zmniejszenia zużycia energii elektrycznej skupiamy się na wykorzystaniu energii odnawialnej. Od 2012 roku wykorzystujemy wyłącznie ekologiczną energię elektryczną w centrali Jack Wolfskin w Idstein, w centrum dystrybucyjnym Jack Wolfskin w Neu Wulmstorf i wszystkich sklepach w Niemczech i Austrii, z wyłączeniem jednego sklepu detalicznego. Częściowo wytwarzamy prąd również samodzielnie – za pośrednictwem systemów fotowoltaicznych w naszych lokalizacjach Idstein i Neu-Wulmstorf.
jw-csr-environment-green-mobility
Zielona mobilność
Zwracamy uwagę na ekologiczną mobilność – nawet podczas podróży służbowych. Ochrona środowiska jest dla nas również ważna na wszystkich krótkich i długich trasach usług. Konkretnie oznacza to, że wszyscy pracownicy Jack Wolfskin wolą korzystać z pociągu podczas podróży po Niemczech i krajach sąsiednich.
Czytaj dalej
jw-csr-environment-sustainable-stores
Zrównoważona polityka budowy sklepów
Wystrój i oświetlenie w naszych sklepach są przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o wyposażenie naszych sklepów, również koncentrujemy się na zrównoważonym rozwoju i całkowicie rezygnujemy z PCW. Zwracamy uwagę na wybór trwałych materiałów naturalnych jak drewno pochodzące z rosnących tutaj drzew, a także na stosowanie elementów konstrukcyjnych, które można powtórnie przetwarzać i które nie stanowią obciążenia dla środowiska. Ważna jest również możliwość ponownego użycia elementów. Ponadto wprowadziliśmy energooszczędną koncepcję oświetlenia.
jw-jacket-finder-iconjw-csr-environment-green-headquarters
Zielona Centrala
Natura i różnorodność biologiczna wokół naszej siedziby w Idstein. W naszej głównej lokalizacji w Idstein w regionie Taunus już w 2008 roku brukowane obszary naszego kampusu zastąpiliśmy ekologicznie rozsądną zielenią – krzewami, drzewami, kwiatami i trawnikami.
Czytaj dalej
Ochrona lasów
W 2021 roku ochroniliśmy wspólnie z Wami 25 000 m² europejskich lasów bukowych, aby mogły przetrwać kolejne 50 lat. Z dochodów uzyskanych w okresie trwania kampanii NATURE COUNTS przekazaliśmy organizacji Wohllebens Waldakademie kwotę 100 000 euro na projekt ochrony lasów.
Czytaj dalej

Zobowiązujemy się do realizacji Science-Based Targets

Zobowiązujemy się do realizacji Science-Based Targets

Firma Jack Wolfskin z dumą ogłosiła w listopadzie 2023 roku, że zobowiązuje się do realizacji Science-Based Targets (SBT), które są związane z celami Porozumienia Paryskiego. Angażując się w tę inicjatywę, jeszcze bardziej wzmacniamy nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Do 2030 roku ustalimy krótkoterminowe cele związane z redukcją emisji na 5-10 lat i będziemy pracować nad ich spełnieniem. Zajmując się zmianą klimatu i możliwościami dokonania pozytywnych zmian, chcemy mieć korzystny wpływ na naszych klientów, partnerów w ramach łańcucha dostaw oraz oczywiście na środowisko.

Czytaj dalej
Ochrona środowiska