Texapore

Aug 6, 2021

Texapore

Materiał hardshell

Materiały z tej grupy to klasyczne materiały hardshell, które są zawsze nieprzemakalne, wiatroszczelne i oddychające.

Składają się z trwałego, nienasiąkliwego materiału zewnętrznego oraz z naniesionej po stronie wewnętrznej nieprzemakalnej membrany lub powłoki PU. W zależności od rodzaju konstrukcji (materiały 2-, 2,5- lub 3-warstwowe) materiał uzupełniony jest wewnątrz o miękki materiał wewnętrzny lub podszewkę.

Nasz bazowy materiał TEXAPORE jest nieprzemakalny – co najmniej 10 000 mm** słupa wody (ok 1 bar) – i oddychające – co najmniej 6 000 g/m²/24 h*. Tym samym materiał ten nadaje się do większości zastosowań i niezawodnie chroni przed deszczem.

W przypadku produktów na ambitne wyprawy i do wymagających dyscyplin sportowych sięgamy po inne wersje naszych technologii:

Dodatek „O2+” czy „ECOSPHERE” oznacza, że materiał ten charakteryzuje się jeszcze lepszą aktywnością 15 000 g/m²/24 h* – i jest tym samym przeznaczony do sportowych aktywności. Materiały z technologią O2+ i ECOSPHERE wytrzymują ponadto wyższe ciśnienie wody, wynoszące co najmniej 20 000 mm** słupa wody (prawie 2 bary).

HYPROOF oznacza niezwykle wysoką nieprzemakalność, co najmniej 30 000 mm** słupa wody (co odpowiada ok. 3 barom) – także w przypadku dużego nacisku np. przez system nośny zapakowanego do pełna plecaka woda nie przeniknie przez membrany.

TEXAPORE ECOSPHERE oznacza prawdziwy przełom w zakresie odzieży chroniącej przed złą pogodą, ponieważ jest to pierwszy pochodzący w 100% z recyklingu materiał chroniący przed złą pogodą. Membrana wykonana jest ze ścinków będących efektem ubocznym produkcji, które ponownie wracają do cyklu produkcyjnego – zgodnie z koncepcją zero waste. Materiał wierzchni i podszewka wykonane są natomiast z poddanych recyklingowi butelek PET. W ten sposób oszczędza się zasoby lub zupełnie się ich nie wykorzystuje. Mimo zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu jakość pozostaje na najwyższym poziomie i zapewniona jest bardzo dobra wydajność membrany Texapore O2+.

Ponadto:

Technologie Texapore i Texapore O2+ w zmienionej formie znajdują zastosowanie w obuwiu.

* JIS L 1099 B-1
** JIS L 1092