Real Tunnel

Technologia namiotów tunelowych

Real Tunnel (RT) to nasza opatentowana i wielokrotnie nagradzana technologia stosowana w namiotach tunelowych. Technologia Real Tunnel znacząco optymalizuje namioty tunelowe. W wyniku zmiany stelaża oraz jego przypięciu osiągnęliśmy wyższą stabilność na wietrze oraz wyraźnie lepsze wykorzystanie przestrzeni. Dzięki wysokiej stabilności przy podłożu potrzebnych jest ponadto mniej odciągów. Ponadto zminimalizowano zapotrzebowanie na miejsce, ponieważ zredukowano liczbę odciągów.

Podstawowy stelaż jest po bokach bardziej stromy, a u góry bardziej płaski niż w przypadku tradycyjnych namiotów tunelowych, co zapewnia większą przestrzeń, przede wszystkim w dolnej części namiotu. Ponadto poszczególne elementy stelaża zbudowane są z rurek o różnej średnicy (Combination Poles). Sprawia to, że po bokach namiot jest bardziej stabilny, a jego dach bardziej elastyczny. Trójkątne punkty naciągu przy nóżkach stelaża zapewniają większą stabilność przy podłożu. W apsydach przestrzeń użytkową zwiększają tak zwane CORNER EDGES (krótkie, pionowe maszty w rogach namiotu). W tych miejscach zintegrowane maszty o wysokości ok. 30 cm utrzymują ściany namiotu w rogach w pionie. Dzięki temu wnętrze namiotu wykorzystane jest aż po same narożniki.

Real Tunnel illustration

Przegląd zalet:

1. Stabilność podczas wiatru: testy w tunelu aerodynamicznym wykazały, że namioty Real Tunnel charakteryzują się większą stabilnością podczas bocznego wiatru. Nawet przy wietrze o prędkości 80 km/h tylko nieznacznie się uginają.

2. Wykorzystanie przestrzeni: dzięki temu, że stelaż jest uwypuklony na zewnątrz oraz dzięki elementom CORNER EDGES można wykorzystać całą powierzchnię podłogi namiotu.

3. Brak odciągów: dzięki dużemu naprężeniu podstawowemu odciągi są potrzebne jedynie w wyjątkowych przypadkach. Powierzchnia konieczna do ustawienia namiotu jest przez to mniejsza.