Bluesign®

Certyfikat zrównoważonego rozwoju

Od 2011 roku jesteśmy partnerem systemowym bluesign®.

System bluesign® od samego początku wyklucza z procesu produkcyjnego substancje szkodliwe dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia. Wszystkie etapy produkcji są szczegółowo kontrolowane przez niezależne organy. Dzięki temu możliwe jest zagwarantowanie bezpiecznej i ekologicznej produkcji oraz spełnienie najwyższych wymogów w odniesieniu do wykorzystania zasobów, ochrony konsumenta, emisji zanieczyszczeń do wody i powietrza oraz bezpieczeństwa pracy.

Bluesign® Product logo

Bluesign® Product

Logo Bluesign® Product oznacza bezpieczne tekstylia, ekologiczną produkcję oraz odpowiedzialne obchodzenie się z zasobami.

Produkt Bluesign® jest wykonany co najmniej w 90% z materiałów tekstylnych z certyfikatem Bluesign® oraz w 30% z certyfikowanych akcesoriów Bluesign®, takich jak zamki błyskawiczne, guziki itp.

Bluesign® Approved logo

Bluesign® Approved

Obecnie większość naszych materiałów odzieżowych oraz wszystkie produkty do pielęgnacji mają etykietę “Bluesign®-Approved”.

Oznacza to, że zostały wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami pod względem efektywnego wykorzystania zasobów, ochrony konsumenta, emisji zanieczyszczeń do wody i powietrza oraz bezpieczeństwa pracy.