Learn more

RECCO

Firmie Jack Wolfskin bardzo zależy na Twoim bezpieczeństwie. Na Twoich wyprawach na łono natury, w szczególności w nieznanym i nieoznakowanym terenie, bardzo istotne jest, aby być przygotowanym na każdą sytuację, ponieważ niespodziewane warunki stwarzają potencjalne ryzyko. Dlatego nasze specjalne plecaki na wędrówki oraz kurtki i spodnie narciarskie wyposażyliśmy w zintegrowaną technologię RECCO®. Dzięki wbudowanemu reflektorowi RECCO® można Cię zlokalizować także na otwartej przestrzeni.

Czerp w pełni radość ze swoich wypraw i zawsze bądź bezpieczny w podróży!

Zasada działania

Technologia jest oparta na dwuczęściowym systemie składającym się z aktywnego detektora, wykorzystywanego przez zorganizowaną grupę ratunkową, oraz pasywnego reflektora noszonego przez użytkownika.

Detektor RECCO® wysyła sygnał radiolokacyjny, porównywany ze strumieniem światła latarki.

Gdy sygnał radiolokacyjny natrafia na reflektor RECCO®, zostaje odbity do detektora i wskazuje ratownikowi drogę do ofiary.

Im bardziej detektor zbliża się do reflektora, tym silniejszy staje się powracający sygnał. W ten sposób ratownik może precyzyjnie określić lokalizację zasypanej osoby.

Ilustracja przedstawiająca technologię RECCO®
Uzyskaj więcej informacji na temat reflektora i deflektora.

Proste rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo

Przy akcji poszukiwawczej na otwartej przestrzeni bardzo ważna jest możliwość określenia lokalizacji zaginionej osoby. Przy pomocy technologii RECCO® profesjonalne zespoły ratunkowe są w stanie szybko przeszukać duże obszary, nawet przy ograniczonej widoczności. Dzięki korzystaniu z wyposażenia z reflektorem RECCO® można Cię szybko odnaleźć.

Plecak z reflektorem RECCO®
Niewielka waga
Mały reflektor, ważący mniej niż 4 gramy, jest trwale przymocowany do ubrania i wyposażenia.
Długotrwałe bezpieczeństwo
Urządzenie działające bez użycia prądu utrzymuje cały czas tę samą moc sygnału, nie wymaga konserwacji i ma nieograniczoną żywotność.
Niezawodność
Szybkie i dokładne zlokalizowanie poszukiwanej osoby przy pomocy sygnałów radiolokacyjnych.

Reflektory nie zastępują osobistego detektora lawinowego i aparatu ratowniczego, ale nie trzeba ich wyłączać i ułatwiają dodatkowo odnalezienie zaginionej osoby w ramach zorganizowanej akcji ratunkowej.

Helikopter wykorzystywany podczas akcji poszukiwawczej
Globalny standard

Technologia RECCO® jest globalnym standardem ratownictwa lawinowego, stosowanym przez profesjonalne zespoły ratunkowe na całym świecie. Obecnie ponad 900 ośrodków narciarskich i organizacji ratownictwa górskiego w 28 krajach używa urządzeń poszukiwawczych RECCO® do akcji ratowniczych.

Zapoznaj się z obszarami rejestrowanymi przez system RECCO®.