Zaangażowanie społeczne
Członkostwo fundacji Fair Wear Foundation (FWF)
Jako członek fundacji Fair Wear Foundation pracujemy na rzecz sprawiedliwych warunków pracy – na całym świecie. Fundacja Fair Wear Foundation (FWF) jest niezależną organizacją non-profit działającą na szeroką skalę w celu poprawy warunków pracy w przemyśle tekstylnym i odzieżowym.
Czytaj dalej
jw-csr-social-responsability-2
Kodeks postępowania dla uczciwych i bezpiecznych warunków pracy
Zgodność z naszymi wymaganiami jest regularnie kontrolowana przez niezależnych audytorów. Nie prowadzimy własnych fabryk. Nasze produkty są wytwarzane w większości przez producentów na terenie Azji i częściowo w Europie. Tym bardziej czujemy się odpowiedzialni za zapewnienie, aby wszyscy, którzy dla nas pracują, czynili to zgodnie z jednolitymi standardami sprawiedliwego prawa pracy.
Czytaj dalej
jw-csr-social-responsability-3
Raport społeczny: Nasze postępy i wyzwania
Nasz raport społeczny pokazuje nasze postępy i wyzwania we wdrażaniu standardów społecznych. Jako członek fundacji Fair Wear Foundation (FWF), raz w roku publikujemy kompleksowy raport społeczny, opisujący nasze działania dotyczące godnych, uczciwych i bezpiecznych warunków pracy. Przedstawiamy nasze postępy, a także wyzwania, przed którymi stoimy w naszym globalnym łańcuchu dostaw.
Czytaj dalej
jw-csr-social-responsability-4
Zaangażowanie społeczne w naszej głównej lokalizacji
Wspieramy warsztatydla osób niepełnosprawnych Vitos Behindertenhilfe w Idstein. Vitos Behindertenhilfe umożliwia dzieciom i młodzieży z trudnościami w nauce oraz osobom niepełnosprawnym umysłowo od szóstego roku życia mieszkać w małych grupach mieszkalnych. Tam są indywidualnie wspierani przez wyszkolonych opiekunów i terapeutów w rozwoju ich osobowości, a także w ich umiejętnościach i talentach.
Czytaj dalej
Dla naszych pracowników w kraju
jw-csr-social-responsability-5
Zdobywanie doświadczenia w firmie Jack Wolfskin
U nas stażyści mogą się naprawdę dużo nauczyć. Naszym początkującym oferujemy coś więcej niż klasyczny program szkolenia dla potencjalnych handlowców w różnych dyscyplinach. Chcemy, aby najdokładniej przekonali się o tym, jakim jesteśmy przedsiębiorstwem i jakie popieramy wartości. W związku z tym angażujemy naszych stażystów w obszarach, które w szczególny sposób odzwierciedlają rdzeń Jacka Wolfskina: obejmują one rozwój naszych produktów, nasz salon wystawowy w Eschborn, magazyn dystrybucyjny w Neu-Wulmstorf i jeden z naszych sklepów.
Czytaj dalej
jw-csr-social-responsability-6
Zarządzanie zdrowiem
Równowaga zdrowia i życia zawodowego naszych pracowników jest dla nas bardzo ważna. Jest rzeczą oczywistą, że nie tylko promujemy kompetencje zawodowe naszych pracowników, ale także wspieramy ich w utrzymaniu, a nawet poprawie ich kondycji zdrowotnej. Robimy to na wiele sposobów.
Czytaj dalej
Odpowiedzialność społeczna