Learn more
Od stacji górskiej Dachstein do Buchberg
6 dni/5 nocy
Stopień trudności: umiarkowany
4-7 uczestników
Pięć niezwykłych kobiet – przygoda banner

Pięć niezwykłych kobiet – przygoda

Dołącz do pięciu niezwykłych kobiet ze społeczności pasjonującej się pieszymi wędrówkami na wyprawę przez zapierającą dech w piersiach Styrię i poznaj ich niezapomniane przeżycia na naszym nowym wilczym szlaku.

#UNITEDWEHIKETHROUGHAUSTRIA

5 kobiet I ich przeżycia związane z wędrówka

Kobiety widzą świat innymi oczami, wyznaczają sobie cele, czerpią siłę ze swoich wyzwań i wspierają się wzajemnie. Właśnie poprzez te cechy chcemy zainspirować Cię naszą pasją do wędrówek i zachęcić do podążania własną drogą.

Żądne przygód kobiety potrzebują specjalistycznego wyposażenia o wysokiej jakości. Dlatego też zaprojektowaliśmy specjalnie dla kobiet produkty w minimalistycznym stylu, które mogą sprawdzić się w różnych aktywnościach outdoorowych.

Odkryj kolekcję
Kobieta uśmiecha się do obiektywu
Margarita
Margarita

Margarita

W przypadku Margarity najważniejsze kwestie to zrównoważony rozwój i pozytywne nastawienie do życia! Jest ona założycielką platformy „Behind the Greens“: miejsca, w którym podchodzi się do tematu ekologii bez wzbudzania lęku, a autorka dzieli się z innymi pozytywnymi i motywującymi treściami i informuje o tym, co ona, inni ludzie i przedsiębiorstwa robią dla dobra naszej planety.

@margreens_s
Wędrująca kobieta z plecakiem
Amira
Amira

Amira

Amira jest założycielką społeczności „Wanderlust Women“, która promuje różnorodność w zakresie outdooru! Grupa podróżnicza składa się z kobiet, które są głównie muzułmankami z różnych środowisk i chcą się dzielić z innymi swoją pasją do wędrówek. Udało im się stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozkoszowania się wspólnie naturą. Natura jest dla wszystkich i każdy powinien czuć się mile widzianym i komfortowo podczas korzystania z jej uroków.

@amira_thewanderlust
Kobieta siedzi w czapce przy stole i patrzy w obiektyw
Marie
Marie

Marie

Marie jest naprawdę silną kobietą. Wraz ze swoim psem spędza bardzo dużo czasu na zewnątrz i wykonuje wszystkie aktywności, jakie można sobie tylko wyobrazić: począwszy od jazdy na nartach, a skończywszy na bieganiu w terenie. Marie jest zapaloną fanką spędzania czasu na świeżym powietrzu, wędrowała po całym świecie i jest założycielką „Travel Expedition Business“.

@mariecheng27
Dwie śmiejące się kobiety na łonie natury
Michaela
Michaela

Michaela

Michaela dorastała w szwajcarskich górach. Wędrówka górska to dla niej jak powrót do domu! Kocha naturę i wykorzystuje czas spędzony na zewnątrz, aby naładować baterie, dostarczyć sobie pozytywnej energii i odnaleźć siebie – wszystko, co potrzebuje do uczucia spełnienia i szczęścia w życiu.

@naturellymichaela
Wędrująca kobieta z plecakiem
Sarah
Sarah

Sarah

Sarah to dziewczyna z dużego miasta, która zanurza się w świecie natury, aby się zrelaksować i zebrać myśli. Umie łapać zachwycające, ulotne chwile i znajduje zawsze zmuszające do refleksji i inspirujące teksty do swoich outdoorowych i podróżniczych fotografii. Prawdziwie melancholijna wędrowczyni.

@sarahpour

Przebieg wyprawy

Dzień 1
Witamy w Dachstein

Podróż do Ramsau przy Dachstein organizowana indywidualnie. Powitanie w hotelu o 19:00 przez naszych przewodników górskich z biura podróży ASI, omówienie zbliżającej się przeprawy.

Dzień 2
Przejście przez masyw Dachstein

Przejazd kolejką liniową na lodowiec Dachstein, 1000 km w górę w tylko 7 minut. Dzisiejszy etap naszej wyprawy zaczyna się na stacji górskiej, z której wyruszymy w kierunku północnym na lodowiec Schladminger. Trasa prowadzi dalej w górę i dół przez surowe tereny z krasowym i lodowcowym krajobrazem. Wędrujemy przez te ciche tereny do czasu dojrzenia z daleka schroniska Guttenberghaus. To schronisko znajduje się w wyeksponowanym punkcie na wysokości 2146 m i jest naszym dzisiejszym celem wyprawy.

Dystans: 7.5 km

Dzień 3
W Alpach Kruszcowych

Dzień rozpoczynamy na wysokości 2146 m, panorama ze schroniska jest szczególnie zachwycająca zwłaszcza w godzinach porannych Takie widoki towarzyszą nam podczas dzisiejszego etapu, ponieważ schodzimy wzdłuż grzbietu górskiego. Na koniec docieramy do góry widokowej Stoderzinken. Prywatny środek transportu zawozi nas na trasę w kierunku następnego regionu górskiego Styrii: Alp Kruszcowych.

Dystans: 15 km

Dzień 4
Szczyt Eisenerzer Reichenstein

Trzeci etap wyprawy prowadzi nas na szczyt Eisenerzer Reichenstein. Wyruszając z Präbichl, wchodzimy najpierw na stromą ścieżkę pod górę. Wędrujemy wzdłuż grzbietu górskiego trasą z umiarkowanym podejściem do czasu dotarcia do schroniska Reichensteinhütte pod szczytem. Widok z tarasu na krajobraz Alp Kruszcowych jest niepowtarzalny.

Dystans: ca. 6 km

Dzień 5
Zejście do jeziora Krumpensee

Od schroniska Reichensteinhütte schodzimy przez region Reichenhals i Krumpenhals. Jezioro Krumpensee zachęca do zatrzymania się na chwilę przed zejściem do schroniska Hirnalm, naszego dzisiejszego celu etapu wyprawy. Prywatny transport do Seewiesen.

Dystans: 9.5 km

Dzień 6
Na płaskowyż przy Hochschwab

Pasmo górskie Hochschwab to węzeł wielu długodystansowych szlaków pieszych, jak na przykład trasy „Vom Gletscher zum Wein” (Z lodowca na wino). Naszym celem wędrówki dzisiaj jest pierwszy dom pasywny w wysokich górach. Większość prądu i ciepłej wody jest pozyskiwane za pośrednictwem energii słonecznej. Deszczówka z dachu jest zbierana i uzdatniana do picia.

Dystans: 10 km

Dzień 7
Zejście i pożegnanie

Rozpoczynamy zejście z schroniska Schiestlhaus. Następnie transport do punktu wyjściowego lub powrót we własnym zakresie.

Wycieczka jednodniowa

We współpracy z: