Texapore Ecosphere

Aug 6, 2021

Texapore Ecosphere

Materiał hardshell

TEXAPORE ECOSPHERE oznacza prawdziwy przełom w zakresie odzieży chroniącej przed złą pogodą, ponieważ jest to pierwszy pochodzący w 100% z recyklingu materiał chroniący przed złą pogodą. Membrana wykonana jest ze ścinków będących efektem ubocznym produkcji, które ponownie wracają do cyklu produkcyjnego – zgodnie z koncepcją zero waste. Materiał wierzchni i podszewka wykonane są natomiast z poddanych recyklingowi butelek PET. W ten sposób oszczędza się zasoby lub zupełnie się ich nie wykorzystuje. Mimo zastosowania materiałów pochodzących z recyklingu jakość pozostaje na najwyższym poziomie i zapewniona jest bardzo dobra wydajność membrany Texapore O2+.

Membrana

TEXAPORE ECOSPHERE zapewnia ten sam poziom wydajności co TEXAPORE O2+: dla wszystkich, którzy aktywnie i sportowo spędzają czas ten materiał oferuje więcej niż nasz podstawowy materiał TEXAPORE. Charakteryzuje się on bardzo wysoką oddychalnością 15 000 g/m²/24h** i jest jednocześnie nieprzemakalny do co najmniej 20 000 mm* słupa wody (odpowiada to ok. 2 barom).Oczywiście TEXAPORE jest generalnie całkowicie wiatroszczelny i wolny od PFC, ma trwałą impregnację zapewniającą nienasiąkliwość, tak iż woda perli się na materiale wierzchnim i z niego spływa.

Tło

Nasza nieprzemakalna technologia TEXAPORE to funkcjonalny rdzeń niemal wszystkich naszych kurtek zewnętrznych oraz wielu produktów chroniących przed złą pogodą. Warstwa pomiędzy materiałem wierzchnim i podszewką jest niezawodnie nieprzemakalna, pozwala by para wodna wydostawała się na zewnątrz i jednocześnie jest całkowicie wiatroszczelna. Sprawia, że jest się niezależnym od pogody i można cieszyć się wiatrem i deszczem. Od ponad 35 lat inwestujemy w rozwój naszych membran i powłok. Z biegiem czasu opracowaliśmy poziom wydajności odpowiedni do różnych aktywności, począwszy od wędrówek poprzez trekking po bieganie w terenie.

(zmierzona wg: * JIS L 1092; **JIS L 1099 B-1)