Learn more
6-dniowa wyprawa do Lochinver w północno-zachodniej Szkocji
6 dni/5 nocy
Stopień trudności: umiarkowany
4-7 uczestników

6-dniowa wędrówka od wybrzeża do górzystego regionu Highlands

Przygoda, frajda i wyzwanie: to wszystko czeka Cię z dala od ulicznego zgiełku i cywilizacji. Dołącz do naszej wilczej wyprawy i wędruj w małej grupie przez górzysty szkocki region Highlands. 6-dniowa wycieczka rozpoczyna się w Inverness i jej trasa prowadzi przez ustronny północno-zachodni region Szkocji do Lochinver.

Członkowie naszego zespołu wilczej wyprawy i ich historie

Team member thumbnail
Tom

Jestem Tom Belz, mam 34 lata. W wieku 8 lat zachorowałem na raka kości – kostniakomięsaka. Gdyby ta choroba miała „normalny przebieg”, to nie czytalibyście dzisiaj tego artykułu o mnie. Ale oto jestem tutaj, 24 lata później, po amputacji lewej nogi do poziomu biodra, pokazując wszystkim, którzy kiedykolwiek we mnie wątpili, że moja niepełnosprawność nie jest żadną wymówką.

@tomnative
Team member thumbnail
Ben

Nazywam się Ben Mueller, jestem międzynarodowym przewodnikiem górskim oprowadzającym grupy na terenie całej Europy. Najlepszym miejscem dla mnie na wędrówki i do życia jest Szkocja, która jest moim domem od 10 lat. Moimi największymi pasjami są aktywności na świeżym powietrzu i wędrówki. Chcę wspólnie z uczestnikami wycieczki przeżywać przygodę oraz dawać im poczucie wolności i radości.

Team member thumbnail
Gürel

Nazywam się Gürel Sahin. Mam 39 lat (ale czuje się młodziej), jestem niemieckim fotografem outdoorowym i reklamowym. Od 8 lat moja największa pasja jest moją profesją. Przeżywanie przygód na łonie natury w dzień i w nocy – to jest to, co wprawia mnie w szybsze bicie serca. Z racji, że moja praca łączy się zarazem z kontaktem z naturą, zamiłowaniem do wędrówek i kreatywnością, uważam, że jest ona najlepsza na świecie.

@guerelsahin
Team member thumbnail
Sarah

Nazywam się Sarah Afiqah Rodgers. Jestem fotografką outdoorową, podróżniczą i przygodową szkocko-singapurskiego pochodzenia. Moją małą ojczyzną jest górzysty szkocki region Highlands, ale z powodu bezgranicznej miłości i fascynacji naszą wspaniałą planetą pragnę pokazać wszystko, co ma do zaoferowania. Można znaleźć mnie wszędzie – zarówno w górach, jak i nad morzem – z moim aparatem, którym uchwycam piękno natury.

@theworldwithsarah
Team member thumbnail
Rachel

Nazywam się Rachel Bowler. Jestem modelką, gawędziarką i twórczynią treści. Moimi dewizami są motywacja do wzięcia życia w swoje ręce i akceptacja. Ponadto kocham spędzać czas na świeżym powietrzu i odkrywać nasz wspaniały świat.

@rachelbowler
Team member thumbnail
Jack

Nazywam się Jack Anstey. Jest fotografem outdoorowym i przygodowym z Wielkiej Brytanii. Uwielbiam podróżować moim camperem i odkrywać odległe, nietknięte cywilizacją tereny.

@jack_anstey

Szkocki region Highlands

Prawdziwe cuda natury

Wieloryby, rekiny olbrzymie, jelenie, wydry: w regionie Highlands znajdziemy wiele gatunków dzikich zwierząt, zarówno na lądzie, w morzu, lesie czy rzece.

Wydawnictwo Lonely Planet nazwało ten region jednym z ostatnich zakątków Europy, w którym można jeszcze doświadczyć prawdziwego uczucia odosobnienia.

Największą atrakcją turystyczną regionu jest nadal jego piękny krajobraz: majestatyczne łańcuchy górskie, tajemnicze, spowite mgłą jeziora i prastare lasy.

Na tym wyjątkowym szlaku możesz poznać nowych towarzyszy podróży, którzy kochają i szanują przyrodę i są tak samo żądni przygód jak Ty. Możesz również zachęcić swoich bliskich do przyłączenia się, ponieważ wędrowanie w grupie jest szczególnie przyjemne!

Na tym wyjątkowym szlaku możesz poznać nowych towarzyszy podróży, którzy kochają i szanują przyrodę i są tak samo żądni przygód jak Ty. Możesz również zachęcić swoich bliskich do przyłączenia się, ponieważ wędrowanie w grupie jest szczególnie przyjemne!

Przebieg wyprawy

Dzień 1
Witamy w północno-zachodniej Szkocji

Wraz z przybyciem do Inverness rozpoczyna się podróż do jednego z najpiękniejszych miejsc w szkockim regionie Highlands. Przed rozpoczęciem naszej pierwszej wędrówki podczas jazdy widzimy na naszej trasie pierwsze góry. Po krótkim podejściu rozpościera się przed nami wspaniały widok na An Teallach, jedną z najbardziej znanych gór w Szkocji. Na ustronnych starych szlakach i tropami zwierząt przemierzamy szkockie wrzosowiska, z których w każdym miejscu roztacza się widok na pobliskie łańcuchy górskie. Naszym celem jest rzeka Broom i jezioro o tej samej nazwie, a ostatnie kilometry trasy przed krótkim transferem do pensjonatu Aultguish Inn przebiegają właśnie wzdłuż rzeki. Wieczorem będziemy rozkoszować się prostym, ale jednocześnie pożywnym posiłkiem i dowiemy się czegoś więcej o okolicy.

Dystans: 13,5 km, czas: ok 4 h

Dzień 2
Alladale, dzika strona górzystego regionu

Dzisiaj zmierzamy głęboko w górskie tereny rezerwatu dzikiej przyrody Alladale (Alladale Wilderness Reserve), klejnotu dziewiczej natury. Podążamy doliną Vaich i wczesnym przedpołudniem docieramy do jeziora o tej samej nazwie. Od tego momentu zbocza gór są jeszcze bardziej imponujące i niedostępne. W związku z tym idziemy wzdłuż doliny, aż dotrzemy do jednego z najbardziej oddalonych od cywilizacji budynków, Deanich Lodge. Po południu zmierzamy przez kolejną dolinę w kierunku celu wyznaczonego tego dnia. Następnie mamy zapewniony szybki transport do miejsca noclegu w pobliżu Invershin, gdzie spędzimy jedną noc.

Dystans: 26 km, czas: ok 7 h

Dzień 3
Kolejna część trasy prowadzi na północ

Rano wracamy do naszego punktu startowego w Croick. Trasa między starymi kaledońskimi lasami mieszanymi biegnie wzdłuż doliny Cuileannach i rzeki o tej samej nazwie do Oykel Bridge. Przez większość czasu idziemy starą ścieżką, aż do ostatniej w tym dniu przełęczy w pobliskiej dolinie Einig. Stąd prowadzi już tylko krótka droga do hotelu Oykel, gdzie można wypić zasłużony napój na zakończenie dnia. Po krótkiej podróży docieramy do naszego hotelu z przyległym jeziorem, w którym można się schłodzić przed kolacją.

Dystans: 14 km, czas: ok 4,5 h

Dzień 4
Orzeł przedni i jaskinie ze szczątkami zwierząt w Assyncie

Po śniadaniu z dala od cywilizacji bierzemy na ramiona nasze plecaki i ruszamy na wędrówkę bezpośrednio z miejsca zakwaterowania. Od początku idziemy po bezdrożach i pod górę. Stąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na dzikie i odległe giganty Assyntu. Poniżej szczytu Braebag wędrujemy bez szlaku do jaskiń ze szczątkami zwierząt. Tutaj podczas wykopalisk odnaleziono kości rysia, renifera i niedźwiedzia polarnego, które występowały na tym terenie w dawnych czasach. Na koniec czeka nas jeszcze ostatnia przełęcz, zanim, przechodząc przez rezerwat przyrody Inchnampf, dotrzemy do miejscowości o tej samej nazwie. Wieczór kończymy kolejną pożywną kolacją składającą się z lokalnych produktów i szkocką whisky.

Dystans: 15 km, czas: ok 6 h

Dzień 5
Największy i najbardziej imponujący wodospad w Szkocji

Trasa dzisiejszej wędrówki prowadzi nas wprost do serca Assyntu. Przemierzając nierówne i wymagające ścieżki, docieramy do przełęczy Na h-Uidhe. Być może dostrzeżemy orła szybującego majestatycznie nad nami w przestworzach. Zasłużoną przerwę na lunch robimy bezpośrednio nad Eas a'Chual Aluinn, najwyższym wodospadzie w całej Wielkiej Brytanii o wysokości 200 metrów. Po południu schodzimy do jeziora Loch na Gainmhich. Stąd wyruszamy w malowniczą podróż do Ullapool, największego miasta w regionie, liczącego 1500 mieszkańców. Przy ostatniej obfitej kolacji dokonujemy podsumowania tygodnia i w jednym z tutejszych pubów dajemy upust resztkom energii przy szkockich piosenkach.

Dystans: 15 km, czas: ok 6 h

W ramach bonu uwzględniono:
  • · przewodnika
  • · nocleg:
  • · pełne wyżywienie
  • · transport bagażu
  • · transfery
W ramach bonu nie uwzględniono:
  • · kosztów podróży z i do Szkocji
  • · podróżnego ubezpieczenia medycznego
  • · ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży lub jej przerwania
  • · osobistego wyposażenia wspinaczkowego

W przypadku wymagającej trasy konieczny jest pewien poziom sprawności fizycznej i mobilności. Wszelkie pytania można kierować do ASI Reisen telefonicznie +43 512 546 000 lub za pośrednictwem adresu e-mail. verkauf@asi.at.

Brzmi ciekawie?

Zapoznaj się ze szczegółami i zarezerwuj swój termin wyprawy

Zapytaj o szczegóły rezerwacji