Learn more

Idealne wyposażenie na wymagające wyprawy

Nasze specjalistyczne produkty z kolekcji Infinite Hike – o niskiej wadze i wyprodukowane z ekologicznych, pochodzących z recyklingu materiałów – sprawdzą się także w najbardziej zmiennych warunkach pogodowych. Tę kolekcję stworzyliśmy specjalnie na wymagające wędrówki górskie.

Stylizacje dla kobiet
Stylizacje dla mężczyzn

Eagle Peak Jacket M

Ta kurtka jest ekstremalnie nieprzemakalna, wiatroszczelna i charakteryzuje się wyjątkowo dobrą oddychalnością. Wykorzystaliśmy w niej TEXAPORE O2+, ciągle udoskonalaną wersję naszego sprawdzonego materiału chroniącego przed zła pogodą.

Do produktu
Eagle Peak Jacket M
Regulowane pole widzenia
Wysoko umieszczone kieszenie na biodrach
Regulowany dół
1. Regulowane pole widzenia
2. Wysoko umieszczone kieszenie na biodrach
3. Regulowany dół

Eagle Peak II Softshell W

Zastosowany w tej kurtce softshell materiał STORMLOCK INFINITY jest wiatroszczelny, charakteryzuje się bardzo dobrą oddychalnością i jest wyposażony w membranę o doskonałych parametrach. Poza tym jest on wyjątkowo nienasiąkliwy.

Do produktu
Eagle Peak II Softshell W
Stały kaptur
2 kieszenie na biodrach
1. Stały kaptur
2. 2 kieszenie na biodrach

Hydro Grid Fleece M

Ta sportowa kurtka polarowa wykonana z materiału NANUK DYNAMIC jest wyjątkowo oddychająca i szybkoschnąca. Dodatkowo posiada wodoodporne wykończenie DWR.

Do produktu
Hydro Grid Fleece M
Stały kaptur
Kieszeń na piersi
Wewnętrzne mankiety
1. Stały kaptur
2. Kieszeń na piersi
3. Wewnętrzne mankiety

Elastyczne kombinacje warstw

Chroniące kurtki zewnętrzne w kolorach sygnałowych, ocieplające kamizelki oraz oddychające i puszyste kurtki polarowe sprawiają, że jest się dobrze widocznym z daleka w górach. Dzięki ich umiejętnemu łączeniu można regulować temperaturę ciała, a ponadto sprawdzą się idealnie w każdą pogodę.

Przy wyborze kolorów dla naszej kolekcji inspirowaliśmy się regionem Wielkich Jezior na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jezioro Erie stanowiło inspirację dla wyboru koloru lipy wielkolistnej/cyprysika Lawsona dla produktów z kolekcji męskiej, a jezioro Huron dla wyboru kolorów czerwonego tulipana i zielonych krzewów dla kolekcji damskiej.

Uśmiechnięty mężczyzna na wsi Mężczyzna na wsi
Mężczyzna na wsi Kobieta trzymająca się za kołnierz kamizelki
Wdech. Wydech. Przerwa. banner

Wdech. Wydech. Przerwa.

Poczuj chłodny wiatr na swojej skórze. Poczuj wolność. W sercu austriackich Alp, a jednak daleko od utartych tras: na wilczym szlaku.

Od stacji górskiej Dachstein do Buchberg
6 dni/5 nocy
Stopień trudności: umiarkowany
4-7 uczestników

Przebieg wyprawy

Dzień 1
Witamy w Dachstein

Podróż do Ramsau przy Dachstein organizowana indywidualnie. Powitanie w hotelu o 19:00 przez naszych przewodników górskich z biura podróży ASI, omówienie zbliżającej się przeprawy.

Dzień 2
Przejście przez masyw Dachstein

Przejazd kolejką liniową na lodowiec Dachstein, 1000 km w górę w tylko 7 minut. Dzisiejszy etap naszej wyprawy zaczyna się na stacji górskiej, z której wyruszymy w kierunku północnym na lodowiec Schladminger. Trasa prowadzi dalej w górę i dół przez surowe tereny z krasowym i lodowcowym krajobrazem. Wędrujemy przez te ciche tereny do czasu dojrzenia z daleka schroniska Guttenberghaus. To schronisko znajduje się w wyeksponowanym punkcie na wysokości 2146 m i jest naszym dzisiejszym celem wyprawy.

Dystans: 7.5 km

Dzień 3
W Alpach Kruszcowych

Dzień rozpoczynamy na wysokości 2146 m, panorama ze schroniska jest szczególnie zachwycająca zwłaszcza w godzinach porannych Takie widoki towarzyszą nam podczas dzisiejszego etapu, ponieważ schodzimy wzdłuż grzbietu górskiego. Na koniec docieramy do góry widokowej Stoderzinken. Prywatny środek transportu zawozi nas na trasę w kierunku następnego regionu górskiego Styrii: Alp Kruszcowych.

Dystans: 15 km

Dzień 4
Szczyt Eisenerzer Reichenstein

Trzeci etap wyprawy prowadzi nas na szczyt Eisenerzer Reichenstein. Wyruszając z Präbichl, wchodzimy najpierw na stromą ścieżkę pod górę. Wędrujemy wzdłuż grzbietu górskiego trasą z umiarkowanym podejściem do czasu dotarcia do schroniska Reichensteinhütte pod szczytem. Widok z tarasu na krajobraz Alp Kruszcowych jest niepowtarzalny.

Dystans: ca. 6 km

Dzień 5
Zejście do jeziora Krumpensee

Od schroniska Reichensteinhütte schodzimy przez region Reichenhals i Krumpenhals. Jezioro Krumpensee zachęca do zatrzymania się na chwilę przed zejściem do schroniska Hirnalm, naszego dzisiejszego celu etapu wyprawy. Prywatny transport do Seewiesen.

Dystans: 9.5 km

Dzień 6
Na płaskowyż przy Hochschwab

Pasmo górskie Hochschwab to węzeł wielu długodystansowych szlaków pieszych, jak na przykład trasy „Vom Gletscher zum Wein” (Z lodowca na wino). Naszym celem wędrówki dzisiaj jest pierwszy dom pasywny w wysokich górach. Większość prądu i ciepłej wody jest pozyskiwane za pośrednictwem energii słonecznej. Deszczówka z dachu jest zbierana i uzdatniana do picia.

Dystans: 10 km

Dzień 7
Zejście i pożegnanie

Rozpoczynamy zejście z schroniska Schiestlhaus. Następnie transport do punktu wyjściowego lub powrót we własnym zakresie.

Wycieczka jednodniowa